Doğal Peeling Yöntemi Kese

peeling kese

Günümüzde artan sağlık bilinci ile hem erkekler hem kadınlar daha genç görünmek daha sağlıklı görünmek için doğal ve kimyasal bir çok yöntemi kullanmaktadırlar. Bu yöntemlerin esasında cildi ölü deriden arındırmak yani peeling yatmaktadır.

Cildimizin hücreleri yenilendikçe ölü hücreler dışarı atılır, yalnız atılan bu ölü hücreler cildi kolay kolay terk etmez. Durum böyle olunca deri üzerindeki gözenekler tıkanarak cildin hava almasına engel olunur. Bu da zamanla ciltte sivilce, siyah nokta gibi istenmeyen durumların oluşmasına neden olur. Bu tür sorunların çözümü olarak cildin ölü derilerden temizlenmesi, arınması gerekmektedir.

Peeling adı verilen bu arındırma yöntemi için kimyasal ve doğal olmak üzere yöntemler mevcut. Kimyasal yöntemlerin hem maddi yönden hem de ehil olmayan kişilerce yapılması nedeniyle hem deride kızarıklık hem de bir-iki haftalara varan rahatsızlıklar söz konusu olmaktadır. Hassas olması gereken işlem ölü deriyi geçerek sağlam ve yeni hücrelere zarar vererek istenmeyen durumların oluşmasına neden olmaktadır.

Doğal peeling yöntemleri arasında yüzyıllardır kullanılan geleneksel bir yöntem olan kese, herkesin bildiği ve uygulaması en kolay peeling yöntemidir.Alternatif ve doğal peeling yöntemlerinden biri olan kese ile cildin tüm kir tabakası ve ölü hücreler temizlenmiş olur, böylelikle vücut toksinlerden ve ölü derilerden arınarak kan dolaşımı hızlanır, vücut dokusunda rahatlama görülür ve cilt daha parlak ve sağlıklık bir görünüme kavuşur.

Kese yaparken yine hassas olunması gerektiğini unutmamalıyız, eğer fazla baskı uygularsak ölü deriden ziyade daha derinlere inerek cildimizin zarar görmesine neden oluruz.Yüzümüze peeling yapmak için yine keseyi güvenle kullanabiliriz. En iyi kese çeşitleri içinde ipek yüz kesesi, kabak lifi kesesi, yüz kesesi, klasik hamam kesesi, ince ve kalın keseleri kullanabilirsiniz.

Cilde kese yapmanın zararı var mıdır?

Kimyasal yöntemlere başvurmadan doğal peeling yöntemi olan kese, doğru teknikler ile yapıldığında sorun oluşturmamaktadır. Ayda en az 2 defa yapılmak suretiyle ölü derilerden arınma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cilt için ipek kese tercih etmeniz narin ciltler için daha uygun olacaktır. Kuru cilde daha hassas davranılmalı ve sivilceli yüze kese yapmamaya özen gösterilmeli.

Güzelliğin ve şifanın yollarını öğrenmek için sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Doğal Peeling Yöntemi Kese” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir