Kese Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kese denilince sanırım hemen aklımıza hamam gelir, hatta hamam tellağının göbek taşında güzelce bir keselediği sahnesi canlanır. Hamamın faydaları konusunda bir çok güzel bilgi var, lakin her zaman hamama gitme şansı olmayanların da evde kendi kendine kese yaparak ölü derilerden ve kirlerden arındırması mümkün… Bu yazımızda kese yaparken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir bu konuya değineceğiz..

Her ne kadar düzenli olarak duş alsak ta yeteri kadar temizlenemediğimiz hissine kapılırız aslında doğru da. Düzenli kese yapmak cildimize son derece bakımlı ve sağlıklı bir görünüm sağlayacaktır. Peki kese nasıl yapılır gelin püf noktalarını öğrenelim…

Her kese yaptığımızda cildimizi ölü katmandan arındırarak taze ve genç bir görünüm almasını sağlarız. Eğer hayatında hiç kese yaptırmamış iseniz, bazen yüzünüzü özel bir temizleyici ile ölü derilerden arındırdıktan sonra gözeneklerin açıldığı ne kadar da rahatladığınızı düşünmeniz ve de bunu tüm vücudunuzda hissettiğinizi düşünmeniz, sizi hemen bir kese satın almaya sevk edebilir.

Güzel bir kese yapmak için öncelikle dayanabildiğimiz kadar sıcak bir suyla banyomuzu yapmalıyız. Banyoda sonra ince bir kese ile tüm vücudumuzu ileri geri hareketler yaparak keselemeliyiz. Sonrasında ise tekrardan lif ve sabun yardımıyla ölü derileri cildimizden uzaklaştırarak kesemizi tamamlamış oluruz.

Kese yaparken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir

Kese yapmak için öncelikle ilk gereken şey doğru kesedir. Piyasada oldukça çok bulunan sünger tipi keseler ile cildimiz tamamen keselenmez, bu konuda ipek keseleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Kese yaparken çok fazla bastırmamanız gerektiğini asla unutmayın, aksi halde vücudunuzda tahrişe sebep olabilirsiniz, hassas bölgelerde yapacağınız fazla güç uygulamaları sayesinde keyfiniz eziyete dönüşmesin. Yine tercihen vücudunuz için kullandığınız keseyi yüzünüzde kullanmamaya özen gösteriniz ve yine nazik bir şekilde yüzünüzü keseleyeceğinizi unutmayınız. Eğer evinizde küvet var ise, sıcak su içerisinde bekleyerek, keselenme öncesi ön hazırlığı yapmış olursunuz ve kese sonrası çok daha tazelenmiş ve ferahlamış hissederek gerçek manada bir arınma, temizlenme yaşamış olursunuz.

Yine düzenli olarak yapılan kese ile yüzümüzde ki fazla yağın dengelenmesi sağlanarak, sivilce ve akne oluşumunu azalması da mümkündür.

Çok sık kese yaptığınızda cildin koruyucu dokusu kaybolur ve bu da nem kaybına yol açar. Nem kaybı sonrasında ise kurumasına neden olur.

Kese yapmanın bayanlar için bir diğer güzel tarafı ise, kıl köklerini uyardığı için dikilen tüylerin kese sonrasında yapılacak olan epilasyon için çok daha uygun hale gelmesiyle, neredeyse reklamlarda ki gibi pürüzsüz bir tene sahip olma şansınız olacaktır.

Kese hakkında merak ettiğiniz her şeyi bizlere sorabilirsiniz, bir sonra ki yazımız da görüşmek dileğiyle…

Kese Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir