Konjac Cilt Temizleme Süngeri Nedir

Güzel ve genç görünmek hemen hemen herkesin hayali, kadınlar bu uğurda doğal kaynakları ve modern zamanların ürünleri bolca kullanmaktan geri durmuyorlar. Bugün kü yazımızda ise kaynağı doğa olan ve son yıllarda gittikçe popülerlik kazanan bir üründen bahsetmek istiyoruz. Konjak süngeri olarak bilinen bu doğal ürünün ne olduğunu, faydalarını hep birlikte öğreneceğiz…

Konjak süngeri nedir?

Konjac Cilt Temizleme Süngeri
Konjac Cilt Temizleme Süngeri

Konjac patatesi veya Konnyaku olarak bilinen, Asya’ya özgü çok yıllık bir bitki olan ve oldukça yüksek rakımlarda yetişen konjak bitkisi tamamen doğal bir besin kaynağıdır. İçeriğinde %97 oranında su bulunan bitki, mineral açısından zengin ve kalori açısından oldukça düşüktür. Konjak bitkisi alkali bir besindir ve cildi mükemmel bir şekilde dengeler.

Konjak süngerleri üretilirken kimyasallardan, renklendiricilerden ve katkı maddelerinden uzak bir şekilde üretilir ve böylece tamamen doğal ve cildiniz için %100 organik bir temizleme süngeri olması açısından önemlidir. Konjak bitkisinden lifli bir sünger elde etmek için anavatanların da volkanik su ile özenle üretilirler.

Konjak süngerleri 1500 yıldan beridir Kore, Japonya ve Çin tarafından gıda, ilaç, diyet ürünleri ve güzellik ürünleri olarak kullanılmaktadır. İddia edilen faydaları nedeniyle ilk olarak hassas bebek ciltleri için üretilmişlerdir.

Konjac süngerinin faydaları ve özellikleri nelerdir

 • % 100 doğal bitkisel lif
 • Mineraller ve antioksidanlar bakımından zengin
 • Toksik olmayan
 • % 100 kirlilik ve kirletici içermez
 • Dünya dostu
 • Doğal olarak sürdürülebilir
 • Çevre için güvenli
 • Çevreye ve cilde karşı nazik
 • % 100 renksiz
 • % 100 katkı maddesi içermez
 • % 100 biyolojik olarak parçalanabilir

Konjak Süngeri Ne İçin Kullanılır

Konjak süngerlerini cilt temizleme amacıyla kullanabilirsiniz, %100 doğal bitkisel lifleri sayesinde cildinizi nazikçe temizler. Oldukça yumuşak olan sünger doğal antibakteriyel özelliği sayesinde 3 aya kadar yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir. Yine en çok kullanım amaçlarından birisi de vücudunuza peeling yapmak içindir.

Konjac Süngeri Nasıl Kullanılır

Cilt temizleme süngeri olarak kullanılan konjak süngerleri, yüz temizleme fırçalarına alternatif olarak ta kullanılmakta… bu süngerleri kullanmak için önce ıslanıncaya kadar ılık suyla ıslatın, ardından süngeri bükmeden hafifçe sıkın. Kullanım yeri olarak yüzünüz ise nazikçe temizleyin, vücudunuzda kullanacaksanız, dairesel hareketlerle ister tek başına ister temizleme jeli ile masaj yaparak temizleyin.Her kullanım sonrasında konjak süngerini durulayın ve bükmeden sıkın. Kurutmak için açık havada ipiyle asarak kurutabilirsiniz.

Konjak Süngeri Nasıl Kullanılır Video

Doğal ürünler arasında yeni yeni kullanılmaya başlanan konjak süngeri gibi doğal ipek kese‘de yüzünüz için gereken peeling etkisinin fazlasıyla verecektir. Yüzünüzde ki ve cildinizde ki ölü derileri ipek kese yardımıyla arındırarak hem nefes almasını hem de sağlıklı taze cildin gün yüzüne çıkmasını sağlayarak ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

İpek kese ve diğer kese ürünlerimizi satın almak için Keseburada.com alışveriş sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir