Corona Virüsü’ne İpek Kese İle Önlem Alın

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona (Korona) Virüs‘ü tüm dünyaya hızla yayılmakta. Medyanında büyük bir ilgisi ile adeta tüm dünyada panik havası oluşmakta. Corona virüsüne karşı alınacak önlemler arasında el hijyeni büyük rol oynamakta. Uzmanlar ellerimizi mutlaka en az 30 saniye boyunca sabunla yıkamamızı öneriyorlar. Yine para gibi çok sık temasta bulunduğumuz, ayrıca toplu taşıma araçlarında tutunduğumuz yerlerden sonra ellerimizi kolonya ile yıkamamızı öneriyorlar.

Bütün bu önerilerin önlemlere yeni bir önlem daha eklendi ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar “Yıkanırken kese kullanmak koruyucu önlem olarak değerlendirilebilir” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamadan sonra tüm dünyada kese özellikle İpek kese satışlarında patlama yaşandı.

Kese ile Korona Virüsü arasındaki ilişki kısaca anlatmak istersek, virüslerin cildimizde ki derilere özellikle ölü derilere yapışarak sonrasın da temas ile bunu vücudumuza iletmemiz olası bir yoldur. Banyo esnasında kese kullanmak bu ölü derilerin vücuttan atılmasına yardımcı olduğu için, ölü deriler üzerinde varlığı sürdüren virüslere karşı koruyucu bir önlem olarak değerlendirilebilir.

Yine kese yapmanın faydaları arasında yer alan bağışıklık sistemini desteklemesi ve kan dolaşımını arttırması gibi özellikler, corona virüsü gibi çeşitli bir çok hastalığa karşı vücudun daha dirençli olmasını sağlamakta. Toksinlerin atılmasına da yardımcı olan kese uygulamaları tüm dünyada pandemi ilan edilen bu virüs için alacağımız bireysel koruyucu yöntemleri arasında yer almaktadır.

İpek Kese
İpek Kese

En iyi kese olarak bilinen ipek keseyi satın almak için online alışveriş sitemiz olan Kese Burada sitemizi ziyaret edebilir, farklı kese ürünlerimizden satın alma yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir