Yüze Kese Yapmak ve Faydaları

Bugüne kadar bir çok yazımızda kesenin faydalarından bahsettik, bu yazımız da ise özel olarak dikkat ve özen isteyen bir bölge olan yüze kese nasıl yapılır, yüze kese yapmanın faydaları nelerdir, yüze kese yapılırken nelere dikkat etmeliyiz bu konular üzerinde duracağız.

Her genç kızın ve kadının hayali olan bebeksi bir yüz, yumuşak ve parlak bir cilde sahip olmaktır. Kese her ne kadar geçmişte hamam kültürümüzden gelse de bugün hem doğu kültüründe hem de batı kültüründe oldukça önemli bir yere sahip olan doğal peeling yöntemlerinin başında gelir.

Yüze yapılacak olan kese ise eminim ki bugüne kadar denemediğiniz krem, losyon ve cilt bakım ürününü bir anda unutturacak ve oldukça basit ve doğal bir yöntem olması sebebiyle çok da hoşunuza gidecektir.

Kesenin ölü derileri ciltten uzaklaştırdığını biliyoruz, yüzümüze kese yaptığımız da da cildimizin nefes almasını kolaylaştırır, fazla yağdan arınmasını sağlar ve böylelikle yağın neden olduğu cilt problemleri için bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüzümüze kese yaparak, gözeneklerin temizlenmesi ve hücrelerin yenilenmesi gibi bir çok kazanımlar elde ederiz…

Yüze kese yapmanın faydaları

  • Düzenli kese sayesinde yüzümüzde oluşacak aknelerin önüne geçmiş oluruz
  • Kese sonrasında cilt altı kan dolaşımı hızlanır
  • Cildin yenilenmesini hızlandırır
  • Cildimizi, kurumuş ve ölü derilerden arındırır
  • Yüzümüzde ki içine kir dolmuş gözenekleri açar
  • Bağışıklık sistemimize yarar sağlar
  • Cilt tonunun dengelenmesine yardımcı olur
  • Cildin daha pürüzsüz ve genç, parlak durmasını sağlar…

Yüz Keselenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzümüze kese yaparken de daha önce ki yazılarımızda anlattığımız gibi ön işlemlerin yapılması gerekmekte. Kesemizi daha öncesinden sabun gibi temizlik maddelere bulaştırdıysak, bu tür maddelerden iyice arındığına emin olalım. Yüzümüzde ki gözeneklerin açılması için buhar banyosu tadında veya sıcak suyun altında 15-20 dakika kadar beklemeyi unutmayın. Vücudunuz için kullandığınız kesenizi yüzünüze uygulamayın. Yüze uygulanacak kese muhakkak ipek kese olmalıdır ve yüzümüze tahriş etmemek adına nazik ve hassas davranmalıyız.

Sert darbelerle veya uygun olmayan sert keseler tercihi sonrasında cildimiz tahriş olabilmekte. Kese konusunda tercih edebileceğiniz Bursa ipeğinden elde edilmiş ipek yüz keselerini tercih ediniz.

Narince yaptığınız keselenme sonrasında lif yardımıyla yüzünüzü güzelce yıkayın ve sonrasında yapmak isterseniz, diğer doğal peeling yöntemlerini mesela soda ve kahve gibi çeşitli yöntemleri deneyebilirsiniz.

Cildinizde var olan tüm akne, sivilce ve diğer şikayetleriniz için mutlaka dermatolog kontrolüne gitmeyi unutmayın. Güzellik uğruna yanlış bir işe kalkışmayın ve canınızı acıtmayın.

Doğal peeling yöntemleri ile cilt tonunu açan, parlak ve güzel bir cilde sahip olan yüz binlerce şanslı kadın arasında olmak için online kese alışveriş sitemizden hem kendiniz hem de çocuklarınız için en güzel ipek kese ve özel keseleri satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir